Mi az az internetes zaklatás?
Az internetes zaklatás egy olyan jelenség, amikor valaki a technológiát használja fel arra a célra, hogy bántson, fenyegessen, bosszantson, irányítson vagy zaklasson egy másik embert.
Így történik
Történhet üzenetben, emailben, közösségi médiában folytatott chat során, a játékok csevegőszobáiban, vagy bármilyen más módon az interneten keresztül. Az elkövető célja, hogy a sértő kommentekkel, kínos képek vagy videók posztolásával, pletykák és hazugságok terjesztésével az interneten keresztül zavarba hozza, megalázza, megfélemlítse a másik személyt.
Ezért nehéz
Az internetes zaklatás azért is nagyon nehéz az áldozat számára, mert rengeteg ember láthatja nyilvános oldalakon ezeket a sértő üzeneteket, így a megaláztatásának sokkal több szemtanúja lesz, mint az offline történő bántalmazás esetén. Az interneten megosztásra kerülő sértő, ártalmas tartalmakat, illetve képeket és videókat nagyon nehéz eltávolítani, mert bárki lementheti és újra megoszthatja ezeket.
Az internetes zaklatás nem csak az áldozatokra gyakorol negatív hatást, hanem az egész közösségre, ahol történik.
Mindig van segítség!
Nagyon fontos, hogyha áldozattá válsz, vagy látod, hogy egy iskolatársad vagy barátod az online zaklatás középpontjába kerül, kérj segítséget vagy ajánld fel a támogatásod.
Megelőzésképpen pedig alaposan gondold át, hogy a közösségi oldalakon kit jelölsz vissza barátként, vagy kivel beszélgetsz a különböző chat szolgáltatásokon keresztül. Ha zaklatást tapasztalsz, kérj segítséget egy megbízható felnőttől vagy fordulj a 116 111-es Internet Helpline-hoz.
Ha beszélgetni szeretnél, hívj minket! 116-111
Megosztás:
Olvass még többet:
Interjú Flach Richárddal a nem-szuicidális önsértésről
Flach Richárd óvoda- és iskolapszichológus, valamint a Pécsi Tudományegyetem Pszichológia Intézet Doktori Iskola PhD-hallgatója. Érdeklődési és kutatási területe a serdülő- és fiatal felnőttkori krízisek, határhelyzeti események, különös tekintettel az öngyilkosságra...
Anorexia: az egyik legmagasabb halálozású pszichiátriai betegség
Egy olyan korban és társadalomban élünk, ahol a külső megjelenés sokszor talán a legfontosabbnak tűnő érték. Ám ha túlzott mértékben próbálunk megfelelni a jelenlegi szépségideálnak, könnyen elveszíthetjük az egészséges viszonyulást saját testünkhöz. A testképzavar és...
Függőségek
Fontos vagy! - Kamasz krízisek a koronavíruson innen és túl. A Kék Vonal és a dm - Drogrie Markt Magyarország közös kampánya a kamaszok mentális egészségéért. Kiemelt témánk májusban: függőségek. A kampányhoz az illusztrációt készítette: MargarétaLány (Martos Juli)...