Mi az a cyberbullying?
Sajnos sok fiatallal történt már olyasmi, hogy egy csúnyább szakítás után az ex barát/barátnő megpróbált visszaélni a kapcsolat során neki küldött intim, ruhátlan képekkel.
A cyberbullying
Az internetes zaklatásnak sok formája van. Sajnos sok fiatallal történt már olyasmi, hogy egy csúnyább szakítás után az ex barát/barátnő megpróbált visszaélni a kapcsolat során neki küldött intim, ruhátlan képekkel. Sok esetben ez a bosszú eszköze, ha egy párkapcsolat nem éppen békésen ért véget…
Mit lehet tenni ilyenkor?
Ha “csak” fenyegetőzésről van szó, akkor is fel lehet világosítani az ex barátot/barátnőt, hogy ha a közösségi médiában, vagy bármely más online fórumon megosztja a képeket, azzal bűncselekményt követ el (személyes képmással való visszaélés).
Mindenképpen érdemes screenshotokat készíteni azokról az üzenetekről vagy emailekről, melyekben a képekkel való visszaéléssel fenyegetőzik valaki.
Van segítség!
Ha már megtörtént a visszaélés, azt mindenképpen jelenteni kell – az adott platformon (pl. közösségi média oldalon), az NMHH oldalán (www.internethotline.hu), vagy akár az iskolában és a rendőrségen is.
Minden esetben megfontolandó szakértő segítségét is kérni az eset feldolgozásához, kezeléséhez. A Kék Vonal 116 111-es számán bárki ingyenesen és anonim módon kaphat segítséget – 24 év alatti fiatalok, és aggódó szülők és felnőttek is. Várjuk hívásotokat!
Ha beszélgetni szeretnél, hívj minket! 116-111
Megosztás:
Olvass még többet:
Interjú Flach Richárddal a nem-szuicidális önsértésről
Flach Richárd óvoda- és iskolapszichológus, valamint a Pécsi Tudományegyetem Pszichológia Intézet Doktori Iskola PhD-hallgatója. Érdeklődési és kutatási területe a serdülő- és fiatal felnőttkori krízisek, határhelyzeti események, különös tekintettel az öngyilkosságra...
Anorexia: az egyik legmagasabb halálozású pszichiátriai betegség
Egy olyan korban és társadalomban élünk, ahol a külső megjelenés sokszor talán a legfontosabbnak tűnő érték. Ám ha túlzott mértékben próbálunk megfelelni a jelenlegi szépségideálnak, könnyen elveszíthetjük az egészséges viszonyulást saját testünkhöz. A testképzavar és...
Függőségek
Fontos vagy! - Kamasz krízisek a koronavíruson innen és túl. A Kék Vonal és a dm - Drogrie Markt Magyarország közös kampánya a kamaszok mentális egészségéért. Kiemelt témánk májusban: függőségek. A kampányhoz az illusztrációt készítette: MargarétaLány (Martos Juli)...